Instrumenty zarządzania i etyka w sektorze publicznym - IV sesja krajowa w Akademii Zarządzania
W dniach 11-14 stycznia 2022 r., w ramach projektu Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej, realizowana jest czwarta, z pięciu zaplanowanych szkoleniowych sesji krajowych w KSAP (grupy V i VI). Temat spotkania: Instrumenty zarządzania w sektorze publicznym i Etyka w służbie publicznej.
Tematyka sesji
Sesja podzielona jest na dwie części i obejmuje następujące zagadnienia:
- Instrumenty zarządzania w sektorze publicznym
- Zarządzanie jakością w administracji publicznej
- Kontrola zarządcza
Celem głównym tej części sesji jest rozwój umiejętności budowy i wdrożenia skutecznych systemów zarządzania organizacją. System taki powinien wykorzystywać istniejące w administracji publicznej zasady planowania pracy, w szczególności planowanie wydatków w oparciu o formułę tzw. budżetu zadaniowego oraz realizację standardów kontroli zarządczej. Jednym z elementów zajęć będzie wspólna analiza możliwości integracji różnych systemów, narzędzi, form organizowania pracy, wprowadzonych rozwiązań zarządczych (np. systemy zarządzania jakością).
- Etyka w służbie publicznej
- Konflikt motywu wartości z motywem korzyści własnej
- Techniki antykorupcyjne w pracy administracji
Zasady etyki korpusu służby cywilnej zostały zawarte w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, ustawie o służbie cywilnej oraz zarządzeniu nr 70 Prezesa Rady Ministrów. Jak je rozumieć i stosować na co dzień? Podczas zajęć uczestnicy będą omawiać przykłady wzięte z życia, związane z analizą raportów działania instytucji administracji publicznej, wspólnie zastanowią się nad możliwymi konfliktami interesów czy nadużyciami, z którymi być może osobiście mieli do czynienia.
Forma realizacji
Zajęcia będą realizowane w formie stacjonarnej w KSAP, oddzielnie dla każdej grupy:
- 11-12 stycznia 2022 – Grupa V (19 osób)
- 13-14 stycznia 2022 – Grupa VI (20 osób)
Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej
Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej to projekt rozwijania umiejętności i podnoszenia kompetencji zarządczych kadry średniego szczebla zarządzania w administracji publicznej. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Finnish Institute of Public Management Ltd (HAUS - Finlandia) i University of Public Service (UPS - Węgry).
Cel projektu
Celem projektu jest:
- poprawa jakości zarządzania w instytucjach administracji publicznej,
- wzmocnienie kompetencji kadry zarządzającej administracji publicznej.
Adresat projektu
Projekt obejmuje wsparciem instytucje administracji rządowej (ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie i jednostki podległe). Uczestnikami projektu są przedstawiciele kadry zarządzającej średniego szczebla w instytucjach administracji publicznej (tj. z-cy dyrektorów departamentów, biur, zespołów; naczelnicy, itd.), wykazujący potrzebę rozwijania umiejętności i podnoszenia wiedzy w zakresie wskazanym w opisie celu projektu.
Finansowanie projektu
Projekt wdrażany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa: IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie: 4.2. programy mobilności ponadnarodowej.
Więcej na temat projektu na stronie internetowej Akademii.
Rekrutacja
UWAGA! Już wkrótce rozpoczniemy rekrutację do grupy 7. Szczegóły będą dostępne na stronie projektu. Serdecznie zapraszamy!