Rejs KSAP po Morzu Bałtyckim czyli kształtowanie postaw słuchaczy KSAP
W ramach programu kształcenia stacjonarnego Krajowa Szkoła Administracji Publicznej zorganizowała rejs na pokładzie żaglowca „Kapitan Borchardt” dla słuchaczy, absolwentów i kandydatów do KSAP. Dwie załogi żeglowały po Morzu Bałtyckim w dniach 15-19 czerwca oraz 20-24 czerwca 2014 r.
Obowiązki załogi KSAP
Przebieg rejsu wyznaczony był pracą czterech 8-osobowych wacht, w czasie których członkowie załogi wykonywali wszelkie niezbędne obowiązki wynikające z obsługi żaglowca, m.in. pełniąc wachty nawigacyjne, kambuzowe i bosmańskie. Na początku zorganizowano szkolenie, podczas którego słuchacze uczyli się podstaw żeglarstwa. W trakcie wacht nawigacyjnych i pracy przy żaglach słuchacze mogli nabywać umiejętności żeglarskie, przydatne nie tylko na morzu.
Kształtowanie postaw słuchaczy KSAP
Ponadto, słuchacze brali udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych, dzięki temu uczyli się współpracy w grupie opartej na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności za powierzone im zadania.
Trasa rejsu po Morzu Bałtyckim
Trasa podróży przebiegała od Travemunde (Niemcy) przez Bornholm (Dania) i Świnoujście do Gdańska. Ostatniego dnia uczestnicy rejsu mieli okazję zwiedzić Gdańsk i zapoznać się z jego historią.