Synergia – 7 sesja w II edycji
W dniach 11-13 stycznia 2022 r. odbędzie się 7 sesja w ramach II edycji projektu SYNERGIA. W sesji udział wezmą przedstawiciele instytucji administracji publicznej z Polski, Bułgarii, Łotwy i Węgier.
Program
Na program sesji składają się trzy części: sesja edukacyjna, warsztat wdrożeniowy oraz pierwsza część sesji peer learningowej.
W ramach części edukacyjnej zaplanowano zajęcia w następujących obszarach tematycznych:
- zarządzanie strategiczne w administracji publicznej,
- zarządzanie ryzykiem,
- zarządzanie efektywnością,
- zarządzanie projektami.
Celem warsztatu wdrożeniowego i sesji peer - learning będzie wymiana doświadczeń przedstawicieli uczestników w zakresie możliwości implementacji dobrych praktyk, prezentowanych wcześniej w czasie zajęć szkoleniowych, i wypracowanie skutecznych rekomendacji w zakresie ich wdrażania w instytucjach administracji publicznej. Jak przejść od teorii dobrej praktyki do jej praktycznego wdrożenia? Jak przygotować skuteczny plan implementacji? Czym się kierować i na co należy zwrócić uwagę? To tylko część pytań, nad którymi wspólnie będą zastanawiać się uczestnicy sesji.
Forma realizacji
Sesja zostanie zrealizowana w formie online, na platformie MS TEAMS. Zajęcia odbędą się w godzinach 9:00-17:00.
Nabór
UWAGA! Trwa rekrutacja do III edycji projektu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne.
Szczegóły nt. naboru – na stronie projektu w zakładce REKRUTACJA.
Cel projektu
Celem projektu SYNERGIA jest:
- przygotowanie, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej w administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego,
- wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań zarządczych w wyłonionej w konkursie wewnętrznym instytucji biorącej udział w projekcie.
Partnerzy
Projekt jest realizowany w partnerstwie ponadnarodowym:
- Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP),
- Bułgarski Institute of Public Administration (IPA),
- Węgierski University of Public Service (UPS),
- Latvian School of Public Administration (LSPA).
Finansowanie projektu
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji na temat projektu: www.synergia.ksap.gov.pl