Synergia – angielska wersja strony projektu
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami na temat projektu SYNERGIA – Sieć współpracy i wymiany doświadczeń urzędników wysokiego szczebla z Europy Środkowej i Wschodniej, tym razem w języku angielskim.
Udostępniona została anglojęzyczna strona internetowa projektu SYNERGIA: www.synergia.ksap.gov.pl/en. Wszystkie informacje o projekcie w języku polskim dostępne są na stronie: www.synergia.ksap.gov.pl
Cel projektu
Przygotowanie nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego i wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań w zakresie zarządzania instytucją w polskiej administracji, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Uczestnicy projektu
Uczestnikiem projektu są:
- instytucje administracji centralnej lub rządowej terenowej z Polski,
- instytucje administracji centralnej lub rządowej terenowej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej,
-
jednostki podległe oraz jednostki nadzorowane przez instytucje administracji centralnej lub rządowej terenowej z Polski lub krajów Europy Środkowej i Wschodniej,
które podejmą się udziału w wypracowaniu, a w przypadku instytucji z Polski również wdrożeniu wypracowanych zaleceń w obszarze zarządzania instytucjami.
Instytucje wytypują do udziału w projekcie swoich przedstawicieli, pełniących funkcje kierownicze lub koordynujące zespół:
- szczebel centralny (np. sekretarze stanu, podsekretarze stanu, kierownicy urzędów centralnych i ich zastępcy, dyrektorzy generalni, dyrektorzy i zastępcy dyrektorów departamentów i biur w ministerstwach i urzędach centralnych),
- szczebel terenowy (np. wojewodowie, wicewojewodowie, dyrektorzy generalni oraz dyrektorzy i zastępcy dyrektorów biur i wydziałów w urzędach wojewódzkich i innych jednostkach rządowej administracji terenowej).
Łącznie 240 przedstawicieli instytucji administracji publicznych, w tym 120 osób z Polski oraz 120 przedstawicieli administracji krajów Europy Środkowej i Wschodniej (Bułgaria, Węgry, Łotwa).
Program
Zajęcia szkoleniowe prowadzone w języku angielskim w obszarach:
- zarządzanie projektami w sektorze publicznym (spójna metodologia project management),
- zarządzanie strategiczne w administracji publicznej,
- zarządzanie procesami,
- zarządzanie zmianą,
- zarządzanie ryzykiem,
- zarządzanie ludźmi (m.in. przywództwo, motywowanie pracowników, zarządzanie zespołem),
- zarządzanie komunikacją i skuteczne negocjacje,
- wykorzystanie IT w sektorze publicznym.
Forma realizacji
-
4 edycje, w tym pierwsza pilotażowa, każda składająca się z 19 dni szkoleniowych (czas trwania 1 edycji - około 6 miesięcy):
- 5 dni sesji otwierającej w Polsce (program szkoleniowy),
- po 3 dni w każdym kraju partnerskim (program szkoleniowy),
- 5 dni sesji podsumowującej w Polsce (warsztaty problemowe),
- sesje krajowe i wyjazdowe organizowane w formie zajęć szkoleniowych, spotkań networkingowych, warsztatów, sesji peer-learningowych itp.,
- wybrane w drodze konkursu polskie instytucje administracji publicznej otrzymają wsparcie w zakresie przeszkolenia pracowników we wdrażaniu praktyki w instytucji oraz środki finansowe w ramach projektu na pierwszy etap wdrożenia nowego, wypracowanego w trakcie sesji szkoleniowych rozwiązania z zakresu zarządzania instytucją.
Partnerzy
Projekt realizowany w partnerstwie z:
- IPA – Institute of Public Administration (Bułgaria),
- NUPS – National University of Public Service (Węgry),
- LSPA – Latvian School of Public Administration (Łotwa).
Finansowanie projektu
Projekt wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój:
- oś priorytetowa: IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa,
- działanie: 4.3. współpraca ponadnarodowa.
Najbliższe działania
Informacje na ten temat umieszczane są na stronie projektu w sekcji aktualności.
Kontakt
Osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu:
- e-mail: synergia@ksap.gov.pl
- tel. 22 60 80 147, 22 60 80 132, 22 60 80 146
Zapraszamy!
SYNERGIA jest kolejnym projektem (zapraszamy do zapoznania się z innymi projektami: ARGO, Akademia Zarządzania, Argonauci) realizowanym w Krajowej Szkole Administracji Publicznej opartym na idei budowania sieci współpracy krajowej i ponadnarodowej, podnoszeniu kompetencji pracowników administracji publicznej oraz dzieleniu się dobrymi praktykami.