Uwaga! Przedłużamy nabór do II edycji projektu SYNERGIA
Na prośbę instytucji zainteresowanych udziałem w II edycji projektu SYNERGIA, przedłużamy termin składania zgłoszeń do dnia 25 czerwca 2021 r.
Ważne daty
Uwaga! Wszystkie wnioski, niezależnie od sposobu podpisu, muszą być wypełnione i przesłane w systemie zgłoszeniowym do dnia 25 czerwca 2021 r., do godz. 23:59.
Wszystkie informacje na temat procedury składania wniosków znajdują się na stronie projektu, w zakładce REKRUTACJA. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.
Więcej informacji o projekcie: www.synergia.ksap.gov.pl
Cel projektu
Celem projektu SYNERGIA – Sieć współpracy i wymiany doświadczeń urzędników wysokiego szczebla z Europy Środkowej i Wschodniej jest przygotowanie nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego i wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań w zakresie zarządzania instytucją w polskiej administracji, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Uczestnicy projektu
Uczestnikami projektu są instytucje administracji publicznej, na szczeblu centralnym i terenowym, które podejmą się udziału w wypracowaniu oraz wdrożeniu wypracowanych zaleceń w obszarze zarządzania.
Instytucje wytypują do udziału w projekcie swoich przedstawicieli, pełniących funkcje kierownicze lub koordynujące zespół:
- szczebel centralny (np. sekretarze stanu, podsekretarze stanu, kierownicy urzędów centralnych i ich zastępcy, dyrektorzy generalni, dyrektorzy i zastępcy dyrektorów departamentów i biur w ministerstwach i urzędach centralnych),
- szczebel terenowy (np. wojewodowie, wicewojewodowie, dyrektorzy generalni oraz dyrektorzy i zastępcy dyrektorów biur i wydziałów w urzędach wojewódzkich i innych jednostkach rządowej administracji terenowej).
W projekcie udział weźmie łącznie 240 przedstawicieli instytucji administracji publicznych, w tym 120 osób z Polski oraz 120 przedstawicieli administracji krajów Europy Środkowej i Wschodniej (Bułgaria, Węgry, Łotwa).
Program
Program projektu składa się z dwóch części: szkoleniowej oraz wdrożeniowej.
W ramach części szkoleniowej przygotowane zostały zajęcia w języku angielskim, prowadzone przez doświadczonych wykładowców, reprezentujących światowe uczelnie z czołowych miejsc w rankingach międzynarodowych oraz ekspertów z krajów partnerskich w obszarach:
- zarządzanie projektami w sektorze publicznym (spójna metodologia project management),
- zarządzanie strategiczne w administracji publicznej,
- zarządzanie procesami,
- zarządzanie zmianą,
- zarządzanie ryzykiem,
- zarządzanie ludźmi (m.in. przywództwo, motywowanie pracowników, zarządzanie zespołem),
- zarządzanie komunikacją i skuteczne negocjacje,
- wykorzystanie IT w sektorze publicznym.
Program części szkoleniowej to 22 dni szkoleniowe (czas trwania edycji – około 6 miesięcy):
- 6 dni sesji otwierającej w Polsce (program szkoleniowy),
- po 3 dni w każdym kraju partnerskim (program szkoleniowy),
- sesje warsztatowe online,
- 5 dni sesji podsumowującej w Polsce (warsztaty problemowe).
Sesje organizowane są w formie zajęć szkoleniowych, spotkań networkingowych, warsztatów, sesji peer-learningowych itp., online i stacjonarnie.
W części wdrożeniowej, wybrane w drodze konkursu polskie instytucje administracji publicznej otrzymają wsparcie w zakresie przeszkolenia pracowników we wdrażaniu praktyki w instytucji oraz środki finansowe w ramach projektu na pierwszy etap wdrożenia nowego, wypracowanego w trakcie sesji szkoleniowych, rozwiązania z zakresu zarządzania instytucją.
Partnerzy
Projekt realizowany w partnerstwie z:
- IPA – Institute of Public Administration (Bułgaria),
- LSPA – Latvian School of Public Administration (Łotwa),
- UPS –University of Public Service (Węgry).
Finansowanie projektu
Projekt wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój:
- oś priorytetowa: IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa,
- działanie: 4.3. współpraca ponadnarodowa
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Kontakt
Osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu:
- e-mail: synergia@ksap.gov.pl
- tel. 22 60 80 147, 22 60 80 132
Więcej informacji – na stronie projektu: www.synergia.ksap.gov.pl
Zapraszamy!