W służbie dobra wspólnego – ludzie, postawy i kompetencje w administracji publicznej
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej oraz Stowarzyszenie Edukacji Administracji Publicznej zapraszają na XVII Doroczną Konferencję Naukową SEAP "W służbie dobra wspólnego – ludzie, postawy i kompetencje w administracji publicznej", która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2016 r.
Stan i jakość kadr administracji publicznej, w szczególności kadry urzędniczej, ma bezpośredni i zasadniczy wpływ na stan i jakość samej administracji. Najlepsze bowiem założenia teoretyczne, struktury organizacyjne, prawo materialne i procesowe nie wpłyną na pożądany obraz administracji publicznej, jeśli nie będą one wykonywane przez odpowiednio przygotowane pod względem merytorycznym i etycznym kadry. Dlatego też tę problematykę czynimy przedmiotem XVII Dorocznej Konferencji Naukowej Stowarzyszenia Edukacji Administracji Publicznej, która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2016 r. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
Obrady chcielibyśmy poświęcić takim zagadnieniom jak: struktura i status prawny służby publicznej, idea służby cywilnej, stabilność kadry urzędniczej, jej etyczny wymiar, apolityczność urzędnicza, fachowość a także poczucie misji.
Zgłoszenia
Informacje dotyczące zgłoszeń, opłat i spraw organizacyjnych znajdują się w zaproszeniu na konferencję oraz na stronie SEAP. Zgłoszenia przyjmuje Stowarzyszenie Edukacji Administracji Publicznej za pośrednictwem karty zgłoszeniowej.
Stowarzyszenie Edukacji Administracji Publicznej
Głównym celem SEAP jest doskonalenie edukacji i praktyki administrowania sprawami publicznymi poprzez działalność na rzecz jakości kształcenia oraz rozwój badań naukowych w tym zakresie. Stowarzyszenie współuczestniczy w inicjowaniu programów badawczych, organizacji seminariów i konferencji, poświęconych najważniejszym zagadnieniom z zakresu administracji publicznej, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym, dotyczącym organizacji i funkcjonowania administracji publicznej. Członkami Stowarzyszenia są przede wszystkim profesorowie, doktorzy i magistrowie, reprezentujący szkoły wyższe, ale również praktycy – urzędnicy administracji publicznej różnych szczebli.