Wizyta Słuchaczy XXV Promocji w Berlinie i Paryżu
W dniach 21-26 września 2014 r. słuchacze XXV Promocji uczestniczyli w wizycie studyjnej w Berlinie i Paryżu. Dzięki licznym spotkaniom z wybitnymi ekspertami oraz wizytom w wybranych instytucjach administracji publicznej słuchacze mieli niepowtarzalną okazję przekonać się jak funkcjonuje niemiecka i francuska administracja publiczna.
Słuchacze w Bundestagu
Podczas wizyty w Bundestagu słuchacze XXV Promocji mieli okazję sprawdzić jak działa niemiecki parlament „od kuchni”. Niemiecki partner KSAP, Bundesakademie für öffentliche Verwaltung (BAköV) – szkoła kształcąca urzędników administracji federalnej Niemiec – zorganizował dla słuchaczy spotkanie na temat e-zarządzania w berlińskiej administracji. Słuchacze spotkali się również z młodymi urzędnikami z administracji Berlina.
Warsztaty
W ramach grup warsztatowych, dzięki spotkaniom ze specjalistami z poszczególnych dziedzin, słuchacze poszerzyli swoją wiedzę na temat polityki ochrony środowiska, polityki oświatowej, polityki społecznej, polityki rozwoju czy polityki zdrowia publicznego.
Spotkania w Ambasadach RP w Berlinie i Paryżu
Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie i Paryżu zorganizowały dla słuchaczy XXV Promocji spotkania, podczas których przybliżyły rolę oraz sposób funkcjonowania polskiej placówki dyplomatycznej, a także przedstawiając priorytety relacji polsko-niemieckich i polsko-francuskich.
Wizyta w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD
Słuchacze zwiedzili siedzibę Stałego Przedstawicielstwa RP przy OECD i uczestniczyli w kilku panelach wykładowych, podczas których pracownicy Stałego Przedstawicielstwa przybliżyli istotę oraz sposób funkcjonowania organizacji, a także przedstawili priorytety Polski w OECD, pracę w zakresie energii i w obszarze ochrony środowiska oraz spojrzenie Polski na współpracę OECD z wybranymi krajami nieczłonkowskimi.
Program Europejskiego Funduszu Społecznego
Oprócz wyjazdów do Berlina i Paryża słuchacze KSAP odbywają również wizyty studyjne w instytucjach administracji Unii Europejskiej i państw członkowskich (Bruksela i Londyn). Słuchacze mogą dzięki temu przenosić dobre praktyki do kraju i nabierać doświadczenia w relacjach międzynarodowych. Projekt „Zagraniczne szkolenia praktyczne dla słuchaczy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.