Zarządzanie strategiczne – kluczowe zagadnienia. II warszawska sesja SYNERGII, 5-6 lipca 2022
W dniach 5-6 lipca 2022 r. odbywa się 2. sesja w ramach III edycji projektu SYNERGIA. W sesji udział biorą przedstawiciele instytucji administracji publicznej z Polski, Bułgarii, Łotwy i Węgier.
2. sesja szkoleniowa
Celem sesji jest zapoznanie uczestników z kluczowymi pojęciami dotyczącymi strategii, digitalizacji i innowacji, transformacji poprzez technologię i big tech. W programie zaplanowano zajęcia z obszaru zarządzania strategicznego, zarządzania technologią oraz wykorzystania IT w sektorze administracji publicznej.
Zrozumienie i wykorzystanie kluczowych pojęć i ram strategii oraz wypracowanie lepszego wyobrażenia o celach strategicznych instytucji publicznej znacząco zwiększa efektywność jej funkcjonowania. Znakomita większość podmiotów w sektorze prywatnym wypracowała misję i wizję swojego rozwoju. W administracji publicznej ten pomysł przebija się powoli i często, gdy nawet zostanie już wdrożony, pozostaje niezrozumiałym, sformalizowanym zapisem na papierze. Podstawowe znacznie w tej kwestii ma bowiem zgodne rozumienie wypracowanej wizji przez wszystkich pracowników organizacji, a w efekcie jedność w działaniu pracowników – każdy członek zespołu pracuje na wspólny sukces określony w wizji działalności jednostki administracji publicznej.
Jak do tego doprowadzić? Jak wytyczyć zrozumiały dla organizacji, spójny kierunek rozwoju? Jakie narzędzia wykorzystać by usprawnić funkcjonowanie organizacji i osiągnąć wyższy poziom wydajności, jednocześnie zapewniając odpowiednie usługi obywatelom, przedsiębiorstwom i innym jednostkom współdziałającym?
To tylko niektóre z pytań, które zadawać będą sobie uczestnicy sesji, poszukując odpowiedzi w czasie dyskusji warsztatowych oraz analizy prezentowanych case’ów.
Forma realizacji
Sesja realizowana jest w formie online, na platformie MS TEAMS.
Cel projektu
Celem projektu SYNERGIA jest:
- przygotowanie, na bazie sieci współpracy kadry zarządzającej w administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, nowego programu edukacyjno-kooperacyjnego,
- wdrożenie wypracowanych w trakcie realizacji programu rozwiązań zarządczych w wyłonionej w konkursie wewnętrznym instytucji biorącej udział w projekcie.
Finansowanie projektu
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji na temat projektu: www.synergia.ksap.gov.pl