Zarządzanie zmianą – Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej
W dniach 04-05.10.2022 r. odbywa się, pierwsza sesja z pięciu zaplanowanych krajowych sesji szkoleniowych dla grupy VII, w ramach projektu Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej. Tematem sesji jest zarządzanie zmianą w jednostkach administracji publicznej.
Tematyka sesji
Program sesji obejmuje następujące zagadnienia:
- Rola lidera w procesie zmian,
- Zarządzanie komunikacją w procesie zmiany,
- Opór wobec zmian i sposoby radzenia sobie z nimi.
Zmiana jest stale obecna w każdej instytucji administracji publicznej, dlatego umiejętność zarządzania nią jest jedną z kluczowych kompetencji każdego menedżera. Zarzadzanie zmianą w organizacji to ciąg działań, które powinny skutecznie wpływać na polepszenie kondycji organizacji. Planowanie i wdrażanie zmian wcale nie jest prostym zadaniem. W prawidłowej ocenie sytuacji, która jest przyczyną zmian, pomija się wiele ważnych aspektów, a osoby odpowiedzialne za zmianę często nie mają wiedzy na temat zasad realizacji zmiany i procesów które są dla niej charakterystyczne.
Uczestnicy
Uczestnikami projektu są przedstawiciele kadry zarządzającej średniego szczebla w instytucjach administracji publicznej.
Forma realizacji
Zajęcia odbywają się w godzinach 9:00 – 16:15 w siedzibie KSAP.
Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej
Akademia Zarządzania w Administracji Publicznej to projekt rozwijania umiejętności i podnoszenia kompetencji zarządczych kadry średniego szczebla zarządzania w administracji publicznej. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Finnish Institute of Public Management Ltd (HAUS) i National University of Public Service (NUPS).
Celem projektu jest:
- poprawa jakości zarządzania w instytucjach administracji publicznej,
- wzmocnienie kompetencji kadry zarządzającej administracji publicznej.
Adresat projektu
Projekt obejmuje wsparciem instytucje administracji rządowej (ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie i jednostki podległe). Uczestnikami projektu są przedstawiciele kadry zarządzającej średniego szczebla w instytucjach administracji publicznej (tj. z-cy dyrektorów departamentów, biur, zespołów; naczelnicy, itd.), wykazujący potrzebę rozwijania umiejętności i podnoszenia wiedzy w zakresie wskazanym w opisie celu projektu.
Finansowanie projektu
Projekt wdrażany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa: IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie: 4.2. programy mobilności ponadnarodowej.
Więcej na temat projektu na stronie internetowej: https://akademiazarzadzania.ksap.gov.pl/