Partnerstwo Wschodnie w KSAP
W ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Departamentem Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, KSAP organizuje w dniach 30 września – 11 października br. wizyty studyjne urzędników z krajów Partnerstwa Wschodniego.
Podczas dwutygodniowego pobytu w wybranych urzędach przedstawiciele administracji Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy zapoznają się, przy wsparciu wyznaczonych opiekunów, z rozwiązaniami i dobrymi praktykami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w polskiej służbie cywilnej.
Podczas inauguracji projektu Secondments in the Civil Service Strengthening the System of Human Resource Management in the Civil Service of the Eastern Partnership Countries uczestnicy zapoznają się z historią, systemem i zadaniami służby cywilnej w Polsce, rolą KSAP w jej strukturze i kształceniu urzędników. W czasie wizyt studyjnych w: Ministerstwie Cyfryzacji, Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwie Środowiska, Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz Urzędzie Transportu Kolejowego uczestnicy poznają:
- misję i strukturę organizacyjną instytucji,
- zasady współpracy z innymi urzędami administracji publicznej,
- system zarządzania zasobami ludzkimi w instytucji.
W ostatnim dniu projektu, na spotkaniu podsumowującym, uczestnicy zaprezentują nabytą wiedzę i podzielą się ciekawymi rozwiązaniami z polskiego systemu – możliwymi do wykorzystania w macierzystych instytucjach krajów, które reprezentują.
Akademia Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego
Projekt realizowany jest w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego (AAPPW), we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i finansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP.
Program Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, realizowany od 2011 roku, został stworzony przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem Programu jest wzmocnienie administracji publicznej w państwach Partnerstwa Wschodniego poprzez organizację specjalistycznych modułów szkoleniowych dla urzędników z państw partnerskich: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.
Więcej na temat AAPPW